Z Peru na Galapágy

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 5024 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 17
Poznávací

celoročne

Lima, Cusco – Machu Picchu, Amazónia, Quito (Ekvádor), Galapágy

Zpět na nabídku
 • IMG_6832

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • budete skúmať unikátne ekosystémy súostrovia Galapág
 • zažijete autentický výlet do džungle v Amazónii
 • navštívite historické pamiatky a uvidíte jedinečné safari
 • zájazd zahŕňa návštevu pamiatok UNESCO

POPIS ZÁJAZDU

Jeden z našich najobľúbenejších zájazdov, ktorý kombinuje krásy Peru a Ekvádora. Na svoje si prídu aj milovníci historických pamiatok, rovnako aj milovníci prírodných krás. Budete sa plaviť na jedno z najlepších safari sveta, Galapágy, kde budete mať vo voľnej prírode prehistorické zvieratá na dosah ruky. Tento zážitok bude rozšírený o pobyt v najväčšej džungli sveta Amazónii, kde si budete užívať prírodné krásy tejto planéty. Samozrejme nemôže chýbať návšteva mystického mesta kmeňa Inkov vysoko v Andách, Machu Picchu. Pozriete sa tiež na historické pamiatky mesta Cusco alebo hlavného mesta Ekvádora, Quita. Nenechajte si ujsť túto mimoriadnu kombináciu!

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Viedne alebo Prahy
Odlet z Viedne alebo Prahy do Limy.

2. deň – Lima
Vaše dobrodružstvo sa začína v Lime, hlavnom meste Peru. Po prílete vás prevezieme do vášho hotela, ktorý je umiestnený v centre Limy. Pokiaľ váš medzinárodný let do Peru pristáva doobeda, budete mať čas prejsť sa historickým centrom tohto mesta alebo len oddychovať v hoteli po namáhavom lete do Peru.

3. deň – Lima – Cusco (r)
Ranný transfer na letisko, odkiaľ vás čaká krátky miestny let (asi 1,5 hod.) z Limy do Cusca. Po prílete vás prevezieme do vášho hotela, ktorý je umiestnený v historickom centre mesta. Cusco sa nachádza takmer 3000 m.n.m. Je to nádherné historické mesto, kde sa mieša španielska koloniálna architektúra so zostatkami doby Inkov. V ríši Inkov bolo Cusco hlavným mestom a sídlom panovníkov. Poobede vás vyzdvihneme z hotela a zoberieme vás na prehliadku tohto fascinujúceho mesta. Spoločne s anglicky hovoriacim sprievodcom navštívite hlavnú katedrálu, skalu, ktorá má 12 uhlov, ruiny Inkov ako sú Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocľah je zabezpečený v hoteli v centre mesta.

4. deň – Posvätné údolie Inkov (Sacred Valley) (r)
Dnes preskúmate Posvätné údolie Inkov, ktoré bolo miestom viacerých dôležitých a posvätných miest Inkov. Ďalšou zastávkou je dedinka Pisac, ktoré je známe svojimi trhmi so suvenírmi a umením. Deň zakončíme v blízkosti rieky Urubamba a historického miesta Ollantaytambo. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

5. deň – Machu Picchu (r)
Skoro ráno, po raňajkách, nasadnete do vlaku smer Machu Picchu. Po pôsobivej, 4-hodinovej ceste vlakom, ktorá sa kľukatí nádhernou a divokou prírodou, dorazíte ku stratenému mestu Inkov – Machu Picchu. Toto miesto sa právom považuje za jedno z novodobých divov sveta. Tu vás čaká prehliadka mestečka s odborným výkladom a pre náročnejších je tu možnosť vystúpiť na priľahlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhľadom. V závere dňa sa presuniete do blízkeho mestečka Aquas Calientes, odkiaľ sa presuniete vlakom späť do Cusca.
Možnosť predĺženia pobytu o jednu noc na Machu Picchu (Aquas Calientes). Alternatívne je možné zaradiť 4-denný trek vedúci na Machu Picchu, namiesto klasického výletu vlakom.

6. deň – Cusco (r)
Dnes vás čaká voľný deň, kedy môžete navštíviť ďalšie historické miesta v meste, či v okolí Cusca. Môžete si prejsť bohaté trhy s miestnymi produktmi, umením a suvenírmi. Odporúčame navštíviť miestne reštaurácie, kde môžete vyskúšať miestne jedlo a nápoje. V Cuscu môžete po zotmení uvidieť častý kultúrny program, ktorý sa väčšinou odohráva na hlavnom námestí Plaza de Armas. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

7. deň – Cusco – Puerto Maldonado, Amazónia (r, o, v)
Po raňajkách vás odvezieme na letisko k vášmu letu do oblasti Amazónie. Po vyzdvihnutí na letisku vás zoberieme na krátku prehliadku mesta Puerto Maldonado ekologickým autobusom. Potom nasleduje transfer k prístuvu pri rieke Madre de Dios River. Zoberieme vás loďou po rieke do Ecoamazonia Lodge, kde budete ubytovaní. Počas obeda dostanete aj základné informácie o mieste a programe. Poobede je v programe návšteva ostrova opíc, kde môžete pozorovať niekoľko druhov: black spider monkey, capuchin monkey, tamarind, squirrel monkey a ďalšie druhy. Návrat do lodge na západ slnka a večera.

8. deň – Amazónia (r, o, v)
Po raňajkách vás čaká prechádzka so sprievodcom ku Cocha Perdida (Stratenému jazeru), čo sú močiare a močariská obklopené dažďovým pralesom, v ktorom sa nachádza veľa druhov zvierat, ako napríklad vydry obrovské, kajmany, korytnačky, tapíry, leguány a veľa druhov vtákov. Potom vás čaká amazonská pozorovacia vež, odkiaľ budete mať panoramatický výhľad na dažďový prales z koruny stromov. Na kanoe sa vrátite do lodge na obed. Poobede vás čaká výlet na kanoe – navštívite domorodé rodiny. Nasleduje návrat a večera.

9. deň – Amazónia (r, o, v)
Po raňajkách sa vydáte na ďalšiu exkurziu do magickej džungle, pozdĺž Madre de Dios River, odtiaľ prechádzkou k rieke Gamitana/Briolo, ktorá pramení zo samého srdca džungle. Čaká vás pôsobivá jazda na kanoe dlhým kanálom rieky, počas ktorej budete môcť pozorovať korytnačky, kajmany, vtákov a veľa miestneho hmyzu. Zostane vám čas na rybárčenie a krátke kúpanie v rieke. V závere dňa sa vrátite späť do lodge, kde vás čaká posledná večera v Amazónii.

10. deň – Lima – Quito (Ekvádor) (r)
Ráno odvoz na letisko a let z Puerta Maldonado späť do Limy. V podvečer nasleduje let z Limy do Ekvádora, do hlavného mesta Quito. Transfer do hotela a nocľah.

11. deň – Quito – prehliadka a mesta
Dnes, po raňajkách, vás zoberieme na prehliadku krásneho mesta, ktorá začne na hlavnom námestí Nezávislosti a tiež prehliadka katedrály, pokračujeme k Prezidentskému palácu, Arcibiskupskej katedrále a ku starej radnici. O kúsok ďalej na vás čaká známy kostol (La Compaňía de Jesus) a jeho prekrásne zdobený interiér. Odtiaľ pokračujete do kláštora San Francisco, kde môžete obdivovať dokonalé fresky, átrium a barokový interiér. Historická časť Quita je najväčšia a najzachovalejšia v Južnej Amerike. Dnešná prehliadka sa končí na vyhliadke s výhľadom na celé Quito, potom nasleduje návrat do hotela.

12. deň – Quito – Galapágy (r, o, v)
Po raňajkách odvoz na letisko a let na Galapágy. Po prílete na Baltru – letisko Galapág, musí každý pasažier zaplatiť poplatok za vstup do Národnehé parku Galapágy 100 USD. Potom si vás vyzdvihne sprievodca a odprevadí vás na vašu loď. Vaša plavba sa začína obedom na lodi a prvou poobednou exkurziou do jaskyne Black Turtle.

13. deň – Galapágy – plavba (r, o, v)
Doobeda sa vylodíte na ostrove Svätého Bartolomeja, kde vás čaká ranná prechádzka po ostrove, ktorú zakončíte peknou vyhliadkou. Potom vás čaká plavba člnom okolo kolosálnych Pinnacle Rock. Budete mať čas užiť si pláž a šnorchlovať a ak budete mať šťastie, budete môcť plávať s miestnymi tučniakmi. Poobede vás čaká Panga Ride v zátoke Sullivan, kde budete pozorovať vtákov a zvieratá Galapág.

14. deň – Galapágy – plavba (r, o, v)
Doobeda navštívite malý ostrov Sombrero chino s krásnou krajinou. Poobede zamierite k Puerto Egas. K miestu, kde môžete pozorovať rôznorodé vtáctvo na Galapágoch. O niečo ďalej vás čaká kolónia tuleňov a pri odlive môžete uvidieť jaštery iguána. Po prechádzke budete mať príležitosť zaplávať si a šnorchlovať na úžasnej pláži.

15. deň – Galapágy – Quito (r)
Ráno vás dopravíme do vnútrozemia ostrova Santa Cruz, kde budete mať špeciálnu príležitosť uvidieť známe obrie galapágske korytnačky v živej prírode. Pozorovať tiež môžete okolitú flóru a niekoľko druhov vtákov. Potom vás čaká občerstvenie a odvoz k letisku k vášmu letu do Ekvádora. Let do mesta Quito. Transfer do hotela. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

16. deň – Quito – odlet (r)
Po raňajkách vás odvezieme na letisko, odkiaľ sa vrátite letecky do Európy.

17. deň – prílet do Európy
Koniec programu.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • nocľahy v 3* hoteloch s raňajkami /Ecoamazonia lodge
 • 4-denná plavba po Galapágoch zahrňujúcich bohatý program a exkurzie
 • 4-denný program v Amazónii
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • služby anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • nonstop asistenčné služby
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • vstupný poplatok do NP Galapágy v sume 100 USD / osoba – platí sa na mieste
 • tranzitná karta na Galapágoch v sume 20 USD / osoba – platí sa na mieste
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • strava a výlety, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • možnosť predĺženia programu
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Budete sa pohybovať vo vysokých nadmorských výškach (4000 m.n.m.).
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Galapágy
To najlepšie z Ekvádora a Galapág
Poznávací
Galapágy
Galapágy hotel a výlety – 1 alebo 2 ostrovy
Poznávací
Galapágy
Luxusný katamarán Journey I