To najlepšie z Južnej Ameriky

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 2804 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 20
Poznávací

celoročne

Rio de Janeiro, vodopády Iguazu Falls, Buenos Aires, Lima, Cusco, Machu Picchu, jazero Titikaka

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • spoznáte najslávnejšie miesta Brazílie, Argentíny a Peru
 • navštívite svetoznáme pláže Copacabana a Ipanema a novodobý div sveta – sochu Krista na hore Corcovado
 • uvidíte vodopády Iguazu, ktoré vám vyrazia dych a zažijete vášnivú kultúru mesta Buenos Aires
 • navštívite mystické Machu Picchu a Posvätné údolie Inkov
 • komfortné presuny lokálnymi letmi
 • zájazd zahŕňa návštevu pamiatok UNESCO

POPIS ZÁJAZDU

Poznávacia cesta, ktorá je snom viacerých cestovateľov. Vydáte sa naprieč kontinentom Južnej Ameriky a počas 18 dní precestujete vybrané miesta Brazílie, Argentíny a Peru. V Brazílii navštívite asi najkrajšie miesto Južnej Ameriky, Rio de Janeiro, so známou plážou Copacabana a sochou Ježiša Krista. Cez veľkolepé vodopády Iguazu sa dostanete až do Argentíny, kde preskúmate mesto tanga, Buenos Aires. Z mesta, ktoré sa tiež nazýva Paríž Južnej Ameriky, sa letecky presuniete do hlavného mesta Peru, do Limy. Z ruchu veľkomesta je tu už len kúsok do známeho mesta Cusco, ktoré bolo hlavným mestom civilizácie Inkov. Jeho pôsobivé historické pamiatky ešte umocnia jeden z novodobých divov sveta, mystické mesto Inkov Machu Picchu. Aby toho nebolo ešte málo, pozriete sa tiež k jazeru Titikaka, kde na vlastné oči uvidíte plávajúce ostrovy pôvodných obyvateľov. Táto úžasná cesta vám tiež prinesie neuveriteľné kultúrne zážitky, ktorými sú tieto krajiny známe.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Viedne alebo Prahy
Odlet z Viedne alebo Prahy do Ria de Janeira. Večer prílet do Ria buď v prvý deň zájazdu, alebo na druhý deň, v závislosti od vašich leteniek. Po prílete vás sprievodca prevezie do vášho hotela v blízkosti pláže Copacabana. Nocľah je zabezpečený v 3* hoteli s raňajkami.

2. deň – Rio de Janeiro (r)
Po prílete vás vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý vás odvezie do hotela. Už cestou z letiska budete môcť obdivovať krásy tohto mesta. Zvyšok dňa máte voľný program, môžete relaxovať na pláži alebo sa ísť prejsť do srdca mesta.

3. deň – Rio de Janeiro (r)
Pripravte sa na dopoludnia výlet. Vezmeme vás na výlet po meste smerom k železničnej stanici z 19. storočia. Zubačkou sa cez prales Tijuca vyveziete až na vrchol hory Corcovado, kde navštívite sochu Krista a užijete si fantastický výhľad. Potom sa presuniete na pláž Sao Conrado, kde na piesku pristávajú rogalisti a poprechádzate sa pozdĺž pláží Leblon a Ipanema späť na Copacabanu. Poobede máte voľný program a potom nocľah v hoteli.

4. deň – Rio de Janeiro (r)
Dnes je na programe poobedná jazda lanovkou na vrchol hory Sugar Loaf, odkiaľ sa môžete kochať fantastickým panoramatickým výhľadom na záliv Guanabara a centrum mesta. Vaša okružná prehliadka vás ďalej povedie okolo bielych pláží Botafogo a Flamento až do centra Ria, kde okrem iného navštívite miestnu ultramodernú katedrálu alebo Sambodrom. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

5. deň – Rio de Janeiro – vodopády Iguazu (r)
Po raňajkách vás čaká let z Ria k vodopádom Iguazu. Transfery sú zabezpečené. Poobede sa vydáte na exkurziu na brazílsku stranu vodopádov. Odtiaľ budete mať jedinečnú príležitosť prezrieť si vodopády v celej ich šírke 2700 metrov. Ponad vodopády sa vznášajú oblaky pary. Potom sa vydáte na krátku prechádzku pralesom k úpätiu vodopádov. Voda tu hučí tak, že je počuť do vzdialenosti 24 kilometrov od vodopádov. Pri tomto prvom zoznámení s „veľkou vodou“ sa presuniete na nocľah do hotela.

6. deň – Vodopády Iguazu, argentínska strana (r)
Každá strana vodopádov má svoje špecifické čaro. Preto ďalší deň, hneď ráno, sa vypravíte na argentínsku stranu. Zatiaľ čo z brazílskej strany ste mali možnosť vidieť vodopády v plnej svojej kráse, na argentínskej strane sa budete preplietať drobnými chodníkmi v pralese, pričom veľakrát budete mať nečakané nádherné výhľady na vodopády. Priblížite sa aj k najdivokejšej časti, ktorá sa nazýva Diablovo hrdlo. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

7. deň – Iguazu – Buenos Aires (r)
V tento deň sa letecky presuniete od vodopádov Iguazu do hlavného mesta Argentíny, Buenos Aires. Transfer do hotela. Zvyšok dňa máte voľný program. Budete mať čas si vydýchnuť a stráviť zvyšok dňa podľa svojich predstáv buď oddychom, alebo sa sami môžete vydať na prehliadku rušnej metropole. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

8. deň – Buenos Aires (r)
Ráno, po raňajkách, vyrazíte na prehliadku Buenos Aires, mesta s pulzujúcim životom (cca 3,5 hodiny). V tejto metropole, známej ako „Paríž Južnej Ameriky“, navštívite srdce mesta, námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniálnou radnicou. Odtiaľ potom budete pokračovať autobusom cez San Telmo (štvrť tanga) do La Bocy, známej svojimi farebnými, malebnými domami. Na záver navštívite noblesnú štvrť Recoleta vo francúzskom štýle a známy cintorín, kde je pochovaná aj Evita Perón. Zvyšok môžete stráviť individuálne. Na želanie vám zabezpečíme fakultatívny vášnivý večer v rytme tanga, pretože práve Buenos Aires je jeho kolískou.

9. deň – Buenos Aires (r)
Na tretí deň v hlavnom meste sa vydáte na 4-hodinový výlet po rieke Tigre. Asi po hodine cesty cez luxusnú štvrť Olivos, Martinez a San Isidro dorazíte na okraj mohutnej delty rieky Paraná, ktorá je dlhá viac než štyri tisíc kilometrov a plochou povodia približne štyri milióny km2 je po Amazonke najväčším a najvodnatejším veľtokom Južnej Ameriky. Nalodíte sa na miestnu typickú riečnu loď a budete sa plaviť kanálmi a prúdmi medzi množstvom ostrovčekov. Program poobede je opäť voľný.

10. deň – Buenos Aires – Lima (r)
Dnes, po raňajkách návšteva v Buenos Aires končí. Dovezieme vás na letisko Ezeiza a odtiaľ poletíte do hlavného mesta Peru, do Limy. Po prílete odvoz do hotela a zvyšok dňa voľno a oddych. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

11. deň – Lima – Cusco
Ranný transfer na letisko, odkiaľ vás čaká krátky miestny let (asi 1,5 hod.) z Limy do Cusca. Po prílete vás prevezieme do vášho hotela, ktorý je umiestnený v historickom centre mesta. Cusco sa nachádza takmer 3000 m.n.m. Je to nádherné historické mesto, kde sa mieša španielska koloniálna architektúra so zostatkami doby Inkov. V ríši Inkov bolo Cusco hlavným mestom a sídlom panovníkov. Poobede vás vyzdvihneme z hotela a zoberieme vás na prehliadku tohto fascinujúceho mesta. Spoločne s anglicky hovoriacim sprievodcom navštívite hlavnú katedrálu, skalu, ktorá má 12 uhlov, ruiny Inkov ako sú Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

12. deň – Posvätné údolie Inkov (Sacred Valley) (r)
Dnes preskúmate Posvätné údolie Inkov, ktoré bolo miestom viacerých dôležitých a posvätných miest Inkov. Ďalšou zastávkou je dedinka Pisac, ktoré je známe svojimi trhmi so suvenírmi a umením. Deň zakončíme v blízkosti rieky Urubamba a historického miesta Ollantaytambo. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

13. deň – Machu Picchu (r)
Skoro ráno, po raňajkách, nasadnete do vlaku smer Machu Picchu. Po pôsobivej, 4-hodinovej ceste vlakom, ktorá sa kľukatí nádhernou a divokou prírodou, dorazíte ku stratenému mestu Inkov – Machu Picchu. Toto miesto sa právom považuje za jedno z novodobých divov sveta. Tu vás čaká prehliadka mestečka s odborným výkladom a pre náročnejších je tu možnosť vystúpiť na priľahlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhľadom. V závere dňa sa presuniete do blízkeho mestečka Aquas Calientes, odkiaľ sa presuniete vlakom späť do Cusca.
Možnosť predĺženia pobytu o jednu noc na Machu Picchu (Aquas Calientes).

14. deň – Cusco (r)
Dnes vás čaká voľný deň, kedy môžete navštíviť ďalšie historické miesta v meste, či v okolí Cusca. Môžete si prejsť bohaté trhy s miestnymi produktmi, umením a suvenírmi. Odporúčame navštíviť miestne reštaurácie, kde môžete vyskúšať miestne jedlo a nápoje. V Cuscu môžete po zotmení uvidieť častý kultúrny program, ktorý sa väčšinou odohráva na hlavnom námestí Plaza de Armas. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

15. deň – Cusco – Puno
Ráno po raňajkách vás odvezieme k autobusu, ktorým budete cestovať do mesta Puno, ktoré je vstupnou bránou k jazeru Titikaka. Puno je pekné historické mesto, kde môžete stretnúť pôvodných obyvateľov, žijúcich tradičným spôsobom života. Po príjazde vás odvezieme do hotela, oddych a nocľah.

16. deň – Jazero Titikaka – plávajúce ostrovy Uros a Amantani (r, o, v)
Doobeda sa budete plaviť loďou po jazere Titikaka a navštívite človekom vytvorené plávajúce ostrovy Uros, kde na vlastné oči uvidíte, ako už po niekoľko storočí žijú pôvodní obyvatelia hovoriaci rečou Aymara. Potom pokračujeme na ostrov Amantani, kde budete mať skvelú príležitosť prenocovať na tomto ostrove spolu s domorodcami a vyskúšať si tradičný spôsob života! Panorámu jazera Titikaka vám budú dotvárať zasnežené vrcholky hôr Cordellera Real nachádzajúce sa v Bolívii.

17. deň – Jazero Titikaka – ostrov Taquile, návrat do Puna (r, o)
Po ceste späť z Amantani sa zastavíte na ostrove Taquile, kde sa vám bude zdať, akoby sa tu zastavil čas. Žije tu asi 350 rodín, ktoré hovoria jazykom Quechua a živia sa poľnohospodárstvom. Táto tradícia tu existuje už od 14. storočia. Známe sú ich textilné výrobky, ako pekne sfarbené opasky chumpis, čapice chullos a sandále ojotas. Potom nasleduje cesta späť do Puna. V podvečer môžete vyskúšať lokálnu kuchyňu, ako je guinejské prasiatko alebo alpaka (podobné lame).

18. deň Puno – Lima (r)
Ráno vás dopravíme na letisko pre váš lokálny let späť do Limy. Po prílete do Limy vás odvezieme do hotela. Máte pred sebou voľné doobedie, ktoré môžete využiť k prehliadke historického centra Limy. Váš hotel bude umiestnený v centre Limy. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

19. deň – Lima – odlet (r)
Po raňajkách vás odvezieme na letisko, odkiaľ sa letecky vrátite do Európy.

20. deň – Prílet späť do Európy
Koniec programu.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • nocľahy v 3* hoteloch s raňajkami
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • služby anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • nonstop asistenčné služby
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • vstup do Národného parku Iguazu na brazílskej strane v sume 26 USD
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • strava a výlety, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • Buenos Aires City Tax (od 1.3.2020 turisti staršie 12 rokov platia daň vo výške 0,5-1,5 USD na noc podľa typu hotela)
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • možnosť predĺženia o pobyt v Buzios
 • Samba show s večerou a transportom – ODPORÚČAME!
 • Tango show a tradičná večera v Buenos Aires
 • výlet do známych štvrtí Favela v Riu (podmienkou je účasť aspoň 4 účastníkov v daný deň)
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Možnosť predĺženia programu o pobyt na Galapágoch.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Budete sa pohybovať vo vysokých nadmorských výškach (4000 m.n.m.).
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

Súvisiace zájazdy

Okruhy J. A.
Soukromý: Veľká juhoamerická cesta s CZ sprievodcom
Poznávací
Okruhy J. A.
Patagónia Expres
Poznávací
Stredná Amerika
Soukromý: Naprieč Strednou Amerikou