To najlepšie z Chile

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 3010 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 12
Poznávací

celoročne

Santiago de Chile, Punta Arenas, Moon Valley, Death Valley, púšť Atacama, Salar de Atacama, El Tatio, NP Torres del Paine, ľadovec Perito Moreno

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • zájazd môže byť upravený na mieru podľa vašich predstáv
 • komfortné presuny lokálnymi letmi
 • zájazd zahŕňa najlepšie lokality v Čile

POPIS ZÁJAZDU

Dovolenka v Čile je skutočne sviatkom pre milovníkov prírodných krás! Je to krajina neuveriteľných kontrastov, na ktorej území nájdeme vysoké hory, aktívne sopky, členité pobrežie Pacifiku s fjordmi a krásnymi plážami, vinárske oblasti, divoké lesy a rozľahlé neúrodné soľné pláne. Poďte s nami objavovať čaro tejto jedinečnej krajiny.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Viedne/Prahy
Odlet z Prahy alebo Viedne do Santiaga, Čile. Prílet do Santiaga v ten istý deň. Z letiska v Santiagu vás po prílete dovezieme do hotela, kde je zabezpečený nocľah.

2. deň – Santiago
Dnešný program program je vyhradený na prehliadku mesta. Santiago je najstaršie mesto Čile, ktoré je vybudované v európskom štýle. Čakajú vás zastávky na hlavnom námestí, pri vládnej budove a radnici, budete sa môcť pozrieť z návršia Santa Lucia alebo nakúpiť si drobnosti na centrálnom trhu. Potom vás zavedieme do východnej časti Santiaga, kde uvidíte moderné budovy, nákupné centrá a množstvo reštaurácií. Návrat do hotela a oddych po dlhom dni.

3. deň – Santiago – Calama (r)
Po raňajkách nasleduje transfer na letisko a prelet do mesta Calama v severnej časti Čile. Odtiaľto vás odvezieme do pôsobivej dedinky San Pedro de Atacam. Po krátkom oddychu sa vydáte na poobednú exkurziu do Moon Valley (Mesačné údolie). Ilúziu mesačnej krajiny vytvára nielen púštna krajina so soľnými nánosmi a najrôznejšími bizarnými útvarmi po stáročia modelovanými vetrom, ale tiež siluety vulkánov, ktoré sa dvíhajú v diaľke. V Cordillera de la Sal – Soľné pohorie, ktoré vzniklo vrásnením jazerných sedimentov, budete obdivovať okrem ďalších bizarných útvarov aj pestrý reliéf rôznych tvarov a farieb. Večer, skôr než sa odoberiete k nocľahu do hotela, budete sledovať zapadajúce slnko, ktoré rozohrá na piesočných svahoch hru oranžových farieb a nekonečne dlhých tieňov.

4. deň – Púšť Atacama (r)
Po raňajkách je na programe návšteva kruhových obydlí v Tuloru alebo obranné pevnosti v Quiltore. Poobede sa presuniete k soľným pláňam v Atacame, do NP Los Flamencos. Rozsiahla panva, nazývaná Salar de Atacam, ukrýva v zdanlivo nehostinnej krajine prekvapivo pestré oázy života. K najzaujímavejším z nich patrí lagúna Chaxa, kde budete môcť pozorovať kŕdle plameniakov, brodiacich sa plytčinou soľného jazera. Môžete tu uvidieť tri zo šiestich existujúcich druhov. Neskoro poobede nasleduje návrat do San Pedro, kde sa ubytujete.

5. deň – Púšť Atacama – gejzíry El Tatio (r)
Skoro ráno, po raňajkách, budete pokračovať k ďalšej miestnej atrakcii, gejzírom El Tatio. Ide o najvyššie položené gejzírové pole sveta. Vďaka nízkej vonkajšej teplote kondenzuje teplý vzduch vydychovaný gejzírmi do pôsobivých oblakov, ktoré stúpajú do výšky niekoľkých desiatok metrov nad zemou. Budete mať príležitosť kúpať sa v „prírodných bazénoch“. Na obed sa vrátite do San Pedra. Poobede navštívite mestečko Machuca, kde sa predtým pásli lamy. V súčasnosti je toto miesto známe svojím lesným porastom vo forme kaktusov, ale aj svojimi miestnymi trhmi. Pokračujete k lagúne Cejar, ktorá sa nachádza v srdci soľnej púšte s obrovskou koncentráciou soli a lítia a vďaka tomu voda nadnáša ako v Mŕtvom mori. Tu sa môžete kúpať a pritom obdivovať krásnu krajinu. Návrat do San Pedro a nocľah.

6. deň – Calama – Santiago- Punta Arenas (r)
Dnes váš pobyt na púšti Atacama končí. Odvezieme vás na letisko Calama, odkiaľ budete pokračovať do Punta Arenas. Tam vás po privítaní na letisku odprevadíme do vášho hotela.

7. deň – Punta Arenas – Puerto Natales (r)
Po raňajkách sa budeme plaviť úžinou Magellan Strait smerom k ostrovu Magdalena. Na ostrove môžete pozorovať obrovskú kolóniu magellanských tučniakov. Návrat do Punta Arenas. Poobede vás čaká transfer do Puerto Natales (250 km), kde prenocujete.

8. deň – Národný park Torres del Paine (r, o)
V šiesty deň vášho cestovania zavítate po raňajkách do svetoznámeho Národného parku Torres del Paine, ktorý sa považuje za klenot Čile. Prezriete si jaskyňu Milodron so zachovalými pozostatkami prehistorických bylinožravcov, ktorý tu žili pred 12 000 rokmi. Odtiaľ povedie vaša cesta do samotného Národného parku Torres del Paine, kde sa zastavíte pri blankytne modrých jazier a lagún. Budete žasnúť nad vodopádmi a kochať sa vrcholkami pohoria Torres del Paine. V cene je zahrnutý obed. Fakultatívne môžete vyplávať na lodi k ľadovcu Grey Glacier. Opäť prenocujete v Puerto Natales.

9. deň – Ľadovec Perito Moreno (r, o)
Po raňajkách sa z hotela prepravíte do El Calafate v Argentíne, odkiaľ vyrazíte na ľadovec Perito Moreno v NP Los Glaciares, ktorý sa považuje za jeden z najkrajších na svete! Výlet vás povedie najprv cez typickú patagónsku step, dokiaľ nedorazíte k horám. Tu sa veľmi rýchlo mení klíma, takže buďte pripravení na dážď, prípadne sneh. V každom prípade, nech už bude počasie akékoľvek, zážitok z ľadovca budete mať rovnaký – úchvatný a pôsobivý. Sýto modrá farba je ohromujúca. V cene je zahrnutý nielen vstup do NP, ale aj obed. V neskorých poobedných hodinách sa vrátite do Puerto Natales, kde prenocujete. (Druhá možnosť: prenocovať v El Calafate, transfer pravidelnou rannou autobusovou linkou do Peto Natales a odtiaľ priamy spoj na letisko v Punta Arenas.)

10. deň – Punta Arenas – Santiago (r)
Transfer na letisko miestnym autobusovým spojom, hneď po raňajkách. Preletíte do Santiaga, kde vás po privítaní ubytujeme na letisku. Večer sa môžete zúčastniť fakultatívnej rozlúčkovej večere v typickej čilskej reštauráciu s miestnym hudobným sprievodom, ktorý zahrá nielen k počúvaniu, ale aj do tanca. Posledný nocľah v hoteli.

11. deň – Santiago (r)
V posledný deň, po raňajkách, nasleduje presun na medzinárodné letisko, kde naše služby končia. Odtiaľto môžete pokračovať vo vašej ceste domov.

12. deň – Prílet späť do Európy
Prílet do Viedne alebo Prahy. Koniec programu.

 • vnútroštátne a medzinárodné letenky
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • ubytovanie v moteloch s vlastnou kúpeľňou a raňajkami
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • služby anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • nonstop asistenčné služby v Čile
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • strava a výlety, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* a 5* hoteloch s raňajkami 
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu 
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • plavba k ľadovcu Grey Glacier
 • kultúrny večer s folklórom Čile a typickou večerou v Santiagu
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Na želanie môžeme program začať aj v Patagónii, v závislosti od vášho letu.
 • Exkurzia ku kolónii tučniakov je možná len od novembra do marca.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Argentína
Dobrodružstvo v Argentíne
Poznávací
Brazília
Dobrodružstvo v Brazílii – individuálne / CZ sprievodca
Poznávací
Peru
To najlepšie z Peru