To najlepšie z Brazílie

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 2881 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 16
Poznávací

celoročne

Rio de Janeiro, Iguazu, Manaus (Amazónia), Salvador

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • veľa pekných výletov a aktivít v cene
 • komfortné presuny lokálnymi letmi
 • zájazd zahŕňa najlepšie lokality v Brazílii

POPIS ZÁJAZDU

Krásny okruh začína v Riu, pokračuje k vodopádom Iguazu, ktoré vám zoberú dych, pokračovať budete džungľou v Amazónii a na záver vám poskytneme návštevu krásneho mesta Salvador. Brazília je pre svoju krásu, zelené amazónske pralesy, dlhé piesočné pláže obkolesené palmami a čisté more Atlantického oceánu nazývaná perlou Južnej Ameriky. Milovníci prírody zamiera preskúmať Amazonský prales spolu s jeho pestrou škálou zvieracích druhov. Metropola Rio de Janeiro je známa karnevalami, sambou a nádhernými plážami. Za hukotu vodopádov budete obdivovať ich krásu a faunu miestneho národného parku. V Amazónii sa vám naskytne príležitosť stať sa na pár dní súčasťou najväčšieho pralesa sveta. Vaše dobrodružstvo sa skončí v úžasnom Salvadore, kde spoznáte pravú brazílsku kultúru. Zaujímavý mix najvýznamnejších miest v Brazílii na vás čaká práve v tomto balíčku.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Viedne alebo Prahy
Odlet z Viedne alebo Prahy do Ria de Janeiro. Večerný prílet do Ria v prvý deň alebo ráno druhého dňa v závislosti od vášho letu. Po prílete vás sprievodca zavezie k vášmu hotelu v blízkosti pláže Copacabana. Nocľah je zabezpečený v 3* hoteli s raňajkami.

2. deň – Rio de Janeiro
Po prílet vás vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý vás odprevadí k hotelu. Už cestou z letiska môžete obdivovať krásy tohto mesta. Poobede máte voľný program. Môžete sa prechádzať po plážach Copacabana a Ipanema a využiť voľný čas na kúpanie. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

3. deň – Rio de Janeiro (r)
Pripravte sa na doobedný výlet. Vezmeme vás na výlet po meste smerom k železničnej stanici z 19. storočia. Zubačkou sa cez prales Tijuca vyveziete až na vrchol hory Corcovado, kde navštívite sochu Krista a užijete si fantastický výhľad. Potom sa presuniete na pláž Sao Conrado, kde na piesku pristávajú rogalisti a poprechádzate sa pozdĺž pláží Leblon a Ipanema späť na Copacabanu. V poobednom programe je zahrnutá jazda lanovkou na vrchol hory Sugar Loaf, odkiaľ si užijete fantastický panoramatický výhľad na záliv Guanabara a centrum mesta. Ďalej vaša okružná prehliadka povedie popri bielych pláží Botafogo a Flamengo, až do centra Ria, kde okrem iného navštívite miestnu ultramodernú katedrálu alebo Sambodrom. Nasleduje nocľah v hoteli.

4. deň – Rio de Janeiro (r)
Dnes si môžete užiť voľný deň podľa vašich predstáv. Môžete ho stráviť na pláži Copacabana a Ipanema alebo si zaplatiť hodinu samby. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

Fakultatívne odporúčame Samba show s typickou večerou (viď. sekcia Za príplatok).

5. deň – Rio de Janeiro – vodopády Iguazu (r)
Transfer na letisko a odtiaľ let k vodopádom Iguazu. Na letisku vás po prílete vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý vás odprevadí do hotela. Zvyšok dňa máte voľný program. Ubytovanie je zabezpečené v hoteli.

 

6. deň – Vodopády Iguazu – brazílska strana (r)
Po raňajkách absolvujete exkurziu na brazílsku stranu vodopádov. Odtiaľ máte jedinečnú možnosť pozrieť si vodopády v celej ich šírke 2700 metrov. Nad vodopádmi sa dvíha oblak jemného vodného poprašku a pary. Potom sa vydáte na krátku prechádzku po pralese k úpätiu vodopádov. Voda hučí tak, že je počuť až do vzdialenosti 24 kilometrov. Po tomto prvom stretnutí s “veľkou vodou” sa presuniete do hotela, kde prenocujete.

7. deň – Vodopády Iguazu – argentínska strana (r)
Každá strana vodopádov má svoje špecifické čaro. Preto ďalší deň, hneď ráno, sa vypravíte na argentínsku stranu. Zatiaľ čo z brazílskej strany ste mali možnosť vidieť vodopády v plnej svojej kráse, na argentínskej strane sa budete preplietať drobnými chodníkmi v pralese, pričom veľakrát budete mať nečakané nádherné výhľady na vodopády. Priblížite sa aj k najdivokejšej časti, ktorá sa nazýva Diablovo hrdlo, kde budete mať vodopády takmer na dosah ruky. Na mieste si môžete zaplatiť adrenalínovú plavbu na lodi, ktorá vás zavezie priamo pod vodopád. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

8. deň – Vodopády Iguazu – Manaus (r, o, v)
Dnes vás odvezieme na letisko k vášmu letu do mesta Manaus – oblasť Amazónie. Na letisku vás vyzdvihne sprievodca a zoberie vás na 2-hodinovú plavbu loďou po rieke až k miestu vášho ubytovania v džungli, k Amazon Lodge. Nasleduje typická večera a bohatý 3-denný program v džungli Amazónie. Už dnes vyrazíte na nočné pozorovanie aligátorov.

9. deň – Amazónia (r, o, v)
Bohatý program v Amazónii s anglicky hovoriacim sprievodcom. Dnes vás čaká výlet do džungle. Sprievodca vás zoberie na plavbu v kanoe a potom na prechádzku pralesom, kde sa zoznámite s miestnou flórou a faunou. Na ceste späť ešte navštívite zaplavenú časť amazónskeho pralesa. Nocľah je v lodgi.

10. deň – Amazónia (r, o, v)
Bohatý program v Amazónii s anglicky hovoriacim sprievodcom. Dnes si môžete vyskúšať rybolov. Potom navštívite miestnych obyvateľov, kde sa zoznámite s ich zvykmi a spôsobom života. Nocľah v lodgi.

11. deň – Amazónia (r)
Posledný deň v raji. Môžete si užiť východ slnka v Amazónii, vychutnať si raňajky a potom vás odvezieme späť do Manaus na letisko, odkiaľ môžete pokračovať letom do Salvodora. Po prílete vás vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca a odprevadí vás do hotela.

12. deň – Salvador (r)
Mesto Salvador si pozriete počas našej, približne 4-hodinovej, prehliadky. Navštívite slávne Pelourinho, dávne srdce Salvodora, s koloniálnou érou obydlí a kľukatou dláždenou ulicou. Na niekoľkých miestach iste natrafíte na dobrú hudbu a tanečníkov capoiery. Nezabudnite vyskúšať typickú kuchyňu “baiana”, voňajúcu a ochutenú miestnym korením. Večer Vás čaká prenocovanie v hoteli.

13. deň – Salvador (r)
Po raňajkách sa pripravíte na celodenný výlet. Po presune z hotela do prístavu sa budete plaviť na špeciálnej lodi so sprievodcom, barom a hudbou. Budete sa plaviť cez São Marcelo Fort, odkiaľ budete mať čiastočný výhľad na mesto, záliv All Saints a oblasť poloostrova. Zastavíte sa na peknom ostrove Frades, kde si môžete zaplávať a tiež na ostrove Itaparica s krásnou plážou (Ponta de Areia Beach), kde si budete môcť dať obed (fakultatívne). Po tomto náročnom dni sa vrátite späť do hotela, kde prenocujete.

14. deň – Salvador (r)
Dnes si môžete užiť voľný deň v Salvadore. Môžete si prezrieť mesto alebo si nakúpiť suveníry. Nocľah je v hoteli.

15. deň – Salvador – odlet (r)
V tento deň sa naše služby končia. Odvezieme vás na letisko, odkiaľ sa letecky vrátite do Európy. Čas odletu a letový poriadok podľa detailov medzinárodnej letenky. Prípadne si môžete predĺžiť pobyt či už v Salvadore, alebo v destinácii Buzios, kde sa nachádzajú biele pieskové pláže.

16. deň – Návrat do Európy
Prílet do Viedne alebo Prahy a koniec programu.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • nonstop asistenčné služby v Brazílii
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • strava a výlety, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • možnosť predĺženie pobytu v meste Salvador
 • Samba show s večerou a transportom – ODPORÚČAME!
 • Salvador/Bahia – úžasné nočné kultúrne predstavenie (capoeira) s bohatou brazílskou večerou
 • výlet do známych štvrtí Favela v Riu (podmienkou je účasť aspoň 4 účastníkov v daný deň)
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Argentína
Čarovné Buenos Aires
Pobytový
Brazília & Argentína
Oddych v Paraty
Poznávací
Brazília
Soukromý: Karneval v Riu