Ekonomická jachta New Flamingo

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 1072 EUR
Žádné letenky
Počet dnů: 4
Poznávací

celoročne

Galapágy, Ekvádor

Zpět na nabídku
 • DSC06498

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • úžasná destinácia svetového dedičstva UNESCO za skvelú cenu
 • česká asistenčná linka v Ekvádore
 • veľa krásnych výletov a aktivít v cene

POPIS ZÁJAZDU

Zažite jedinečnosť Galapág a výnimočné zvieratá za skvelú cenu! Nemusíte utratiť veľa peňazí, a aj tak môžete zažiť 4, 5 alebo 8 dní na jednom z najlepších miest sveta. A to na motorovej jachte New Flamingo, ktorá ponúka 5 menších kabín s poschodovými posteľami. Každá kabína je pre 2 osoby a je vybavená vlastnou kúpeľňou. Na jachte nájdete aj peknú jedáleň a palubu určenú k oddychu a opaľovaniu sa.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Galapágy – Baltra Airport, nalodenie, ostrov Santa Cruz (v)
Po prílete na Baltru musí každý pasažier zaplatiť poplatok za vstup do Národného parku Galapágy 100 USD. Potom si vás vyzdvihne sprievodca a odprevadí vás na vašu loď New Falmingo. Vaša plavba sa začína obedom na lodi a prvou poobednou exkurziou do jaskyne Black Turtle.

2. deň – Ostrov Bartolome (r, o, v)
Doobeda sa vylodíte na ostrove Svätého Bartolomeja, kde vás čaká ranná prechádzka po ostrove, ktorú zakončíte peknou vyhliadkou. Potom vás čaká plavba člnom okolo kolosálnych Pinnacle Rock. Budete mať čas užiť si pláž a šnorchlovať a ak budete mať šťastie, budete môcť plávať s miestnymi tučniakmi. Poobede vás čaká Panga Ride v zátoke Sullivan, kde budete pozorovať vtákov a zvieratá Galapág.

3. deň – Ostrov Sombrero Chino (r, o, v)
Doobeda navštívite malý ostrov Sombrero chino s krásnou krajinou. Poobede zamierite k Puerto Egas. K miestu, kde môžete pozorovať rôznorodé vtáctvo na Galapágoch. O niečo ďalej vás čaká kolónia tuleňov a pri odlive môžete uvidieť jaštery iguána. Po prechádzke budete mať príležitosť zaplávať si a šnorchlovať na úžasnej pláži.

4. deň – Ostrov Santa Cruz, odlet (r)
Ráno vás dopravíme do vnútrozemia ostrova Santa Cruz, kde budete mať špeciálnu príležitosť uvidieť známe obrie galapágske korytnačky v živej prírode. Pozorovať tiež môžete okolitú flóru a niekoľko druhov vtákov. Potom vás čaká občerstvenie a odvoz k letisku k vášmu letu do Ekvádora.

Predĺžená verzia plavby na 8 dní

1. deň – Galapágy – Baltra Airport, nalodenie, ostrov Santa Cruz (v)
Po prílete na Baltru musí každý pasažier zaplatiť poplatok za vstup do Národnehé parku Galapágy 100 USD. Potom si vás vyzdvihne sprievodca a odprevadí vás na vašu loď New Falmingo. Vaša plavba sa začína obedom na lodi a prvou poobednou exkurziou do jaskyne Black Turtle.

2. deň – Ostrov Floreana (r, o, v)
Dnešný deň prežijete na ostrove Floreana. Doobeda absolvujete exkurziu na miesto Punta Cormoran, kde sa nachádza asi najväčšia koncentrácia plameniakov na Galapágoch. Po návšteve lagúny s plameniakmi sa pozriete na pláž Green beach (názov vychádza zo skutočnosti, že piesok obsahuje vysoký podiel olivínu) a tiež na koralovú pláž Flour sand beach. Poobede sa vydáte do Post Office bay, kde nájdete miestnu, veľmi špecifickú, poštovú stanicu, ktorú používali námorníci už v 18. storočí a funguje na dobrej vôli ostatných námorníkov.

3. deň – Ostrov Espaňola (r, o, v)
Príjazd na ostrov Espaňola. Doobeda si budete užívať relax na pláži v oblasti Bahia Gardner, kde nájdete skvelé podmienky na kúpanie a tiež na pozorovanie ušatcov a tuleňov. Poobede vás čaká prechádzka v Punta Suarez, kde nájdete asi najväčšie kolónie vtákov na Galapágoch. Toto miesto sa nachádza vysoko na útesoch, odkiaľ je prekrásny výhľad a dostanete do blízkosti hniezd, kde sa albatrosy a ďalšie druhy vtákov starajú o svoje vajíčka.

4. deň – Ostrov San Cristobal (r, o, v)
Zastávka na ostrove San Cristobal. Tu navštívime výskumnú stanicu a tiež miesto, kde sa dozviete všetko o nezvyčajnej faune a flóre ostrovov Galapágy. Poobede vás čaká krátky plavba k Isla Lobos – Marine Wolfs Islet, si opäť užijete prírodné krásy Galapág. Budete mať možnosť uvidieť hniezda modronohých vtákov „boobies“, a tiež niekoľko oddychujúcich ušatcov, ktoré môžete pozorovať z bezprostrednej blízkosti. Pri troche šťastia uvidíte aj tradičný tanec modronohých vtákov, pri ktorom samce zvádzajú samičku.

5. deň – Ostrov North Seymour (r, o, v)
Doobeda sa vylodíte na ostrove North Seymour. Ostrov tvorí rovina bez kopcov a je vytvorený erupciou lávy. Nájdete tu modronohé vtáky „boobies“ a ďalšie druhy vtákov skryté v miestnej farebnej vegetácii. Na pobreží stretnete tiež kolónie ušatcov. Poobede vás čaká skvelý program v oblasti Black Tutle Cove, ktorú tvoria malé a úzke zátoky porastené mangrovmi. Len na člne sa môžet vydať na tieto skryté miesta, ktoré su rajom pre pozorovanie veľkých rejnokov (Golden Rays), vodných korytnačiek, menších žralokov (whte tip sharks, galapagos sharks), vtákov Lava Heron a ďalších zvierat. To všetko môžete pozorovať z člna a budete to mať na dosah ruky!

6. deň – Ostrov Bartolome (r, o, v)
Doobeda sa vylodíte na ostrove Svätého Bartolomeja, kde absolvujete rannú prechádzku po ostrove, ktorú zakončíte krásnym výhľadom. Potom vás čaká plavba člnom okolo kolosálnych Pinnacle Rock. Budete mať čas užiť si pláž a šnorchlovať a pri troche šťastia budete plávať s miestnymi tučniakmi. Po obede na lodi vás čaká Panga Ride v zátoke Sullivan na ostrove Santiago. Budete mať dostatok času k pozorovaniu vtákov, rozmanitých lávových útvarov a fauny, ktorá sa dokonale prispôsobila týmto podmienkam.

7. deň – Ostrov Sombrero Chino (r, o, v)
Doobeda navštívite malý ostrov Sombrero chino (Chinese hat), ktorý je takmer celý pokrytý vrstvou lávy. Nájdete tu lávové kaktusy, tulene a s trochou šťastia tiež tučniakov. Poobede zamierite k Puerto Egas. K miestu, kde môžete pozorovať rôznorodé vtáctvo na Galapágoch. O niečo ďalej vás čaká kolónia tuleňov a pri ich obdivovaní uvidíte tiež jaštery leguánov, ktorých je naozaj veľa. Na konci prechádzky budete mať skvelú príležitosť zaplávať si a šnorchlovať na úžasnej pláži s výhľadom na kopec „Cukrová homoľa“.

8. deň – Ostrov Santa Cruz, odelt (r)
Ráno vás dopravíme do vnútrozemia ostrova Santa Cruz, kde budete mať špeciálnu príležitosť uvidieť známe obrie galapágske korytnačky v živej prírode. Pozorovať tiež môžete okolitú flóru a niekoľko druhov vtákov. Potom vás čaká občerstvenie a odvoz k letisku k vášmu letu do Ekvádora.

 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • plavba na ekonomickej lodi s plnou penziou
 • anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • výlety podľa programu a šnorchlovanie
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • poplatok za vstup do Národného parku Galapágy v sume 100 USD
 • turistickú kartu INGALA v sume 20 USD
 • lokálne a medzinárodné letenky
 • vylepšenie ekonomickej lode na lepšiu a komfortnejšiu loď
 • predĺženie plavby po Galapágoch o 1 alebo 4 dni
  • 5 denní plavba – od 38.050 Kč / osoba
  • 8 denní plavba – od 59.535 Kč / osoba
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe vybraného termínu a kurzu USD.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Program na Galapágoch závisí od konkrétneho termínu a môže byť zmenený.
 • Balíček je možné kombinovať s ďalšími balíčkami v Ekvádore.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Galapágy
Galapágy hotel a výlety – 3 ostrovy
Poznávací
Ekvádor
Amazónia v Ekvádore
Poznávací
Ekvádor
Okruh Ekvádorom