Dobrodružstvo v Ekvádore

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 3543 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 14
Poznávací

celoročne

Quito, Otavalo, Quilotoa, Amazónia – Cuyabeno, Galapágy

Zpět na nabídku

PROČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • ekonomická verzia zájazdu s výborným pomerom cena / výkon
 • zahŕňa návštevu pamiatok zapísaných v zozname UNESCO
 • česká asistenčná linka v Ekvádore
 • divoká džungľa v Amazónii
 • pobyt na Galapágoch – perla Južnej Ameriky

POPIS ZÁJAZDU

Zájazd Dobrodružstvo v Ekvádore je ekonomickou verziou jedinečnej výpravy do Ekvádora a na Galapágy. Počas jednej cesty zažijete atmosféru džungle v Amazónii, spoznáte historické hlavné mesto Quito a obdivované ostrovy Galapágy. Základňa v Amazónii leží takmer na rovníku a ponúka tropický dažďový prales a divokú prírodu. Quito je krásne mesto, ktoré leží takmer na úpätí sopky, s výnimočným historickým centrom v koloniálnom štýle. Jedným z hlavných bodov bude pobyt na Galapágoch, kde nájdete faunu a flóru, ktorá sa nepodobá žiadnemu miestu na svete. Niektoré druhy zvierat sú ojedinelé na svete a žijú len na tomto mieste. Očarí vás prístup a správanie obrovských korytnačiek, tuleňov a ďalších zvierat, ktoré sa vôbec neboja ľudí, a tak ich môžete pozorovať z niekoľkocentrimetrovej vzdialenosti.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Prahy/Viedne, prílet do Quita
Odlet z Prahy alebo Viedne do Quita. Po prílete vás v hlavnom meste Ekvádora privíta anglicky hovoriaci šofér a odvezie vás do hotela, ktorý sa nachádza v centre Quita. Zvyšok dňa je určený k oddychu po dlhej ceste. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

2. deň – Quito (r)
Dnes vás čaká prehliadka mesta a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálnom štýle, je najväčším historickým centrom v Amerike. Navštívite niektoré z najdôležitejších chrámov a katedrál, ako napr. majestátne La Compaňía a ikonické San Francisco. Potom sa vydáte k rovníkovému monumentu vzdialenému 25 km severne od Quita. Tento monument označuje presný stred sveta, zemepisnú šírku  0°, kde môžete v daný moment stáť každou nohou na inej pologuli. Tu vám tiež vydajú certifikát o prekročení rovníka. V okolí uvidíte niekoľko sopiek, čo vás môže inšpirovať k návšteve miestneho etnografického múzea, ktoré vám ukáže diverzitu Ekvádora. Za spomenutie stojí koloniálne mestečko, jeho námestie s kostolom a miestny býčí ring. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

3. deň – Otavalo (r)
Celodenný výlet na známe trhy s umením a miestnou kultúrou Otavalo, ktorý sa považuje za najväčší v Južnej Amerike. Počas cesty sa zastavíte na známych miestach v okolí, typických dedinkách a kostolíkoch Ekvádora. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

4. deň – Quilotoa (r)
Celodenná exkurzia k lagúne Quilotoa v rezervácii Ilinizas – nádherná lagúna s možnosťou zostupu a výstupu ku kráteru (po prípade s pomocou muly). Večerný návrat do hotela, kde si vyzdvihnete batožinu. Nasleduje nočný transfer minibusom do oblasti Lago Agria.

5. deň – Lago Agrio, Amazónia (o, v)
Ranný príchod do Lago Agrio. Sprievodca vás odprevadí do rezervácie Cuyabeno. Loďou sa budete plaviť po rieke Cuyabeno. Oči majte otvorené – môžete uvidieť veľa vtáctva, motýle alebo len načúvať zvukom opíc. Cieľovou stanicou je Laguna Grande, najväčšia lagúna v tejto rezervácii, a tiež miesto kde budete ubytovaní. V tejto rezervácii vás čakajú pralesy a bohatá koncentrácia zvierat.

6. deň – Cuyabeno Reserve, Amazónia (r, o, v)
Vďaka čiastočne otvoreným kabínam (izbám) sa môžete zobudiť za zvuku vtákov. Pokiaľ vstanete skorej, môžete pri východe slnka uvidieť ružových delfínov v neďalekej lagúne. Po raňajkách vás čaká prechádzka pralesom s anglicky a španielsky hovoriacim sprievodcom, ktorý vám ukáže miestne rastliny a zvieratá. Uvidieť môžete rôzne druhy žiab, hmyzu, tapírov alebo dokonca pásovcov. Poobede vás čaká siesta v hojdacích sieťach, skôr, než sa vydáte na kanoe k miestu, ktoré sa nazýva Igapo. Vychutnajte si záplavu zelenej a hustej vegetácie, môžete uvidieť skákajúce opice alebo papagáje. Návrat späť a večera.

7. deň – Cuyabeno Reserve, Amazónia (r, o, v)
Deň začnete rannou prechádzkou do džungle, kde budete pozorovať vtáky. Po raňajkách sa vydáte na iné miesto v pralese – budete skúmať miestnu faunu a flóru. Uvidíte orchidey, liečivé rastliny, zo zvierat zasa kapybary, možno i oceloty a nory pásovcov. Poobede vám ukážeme ďalšiu oblasť, jedno z menších jazier tohto národného parku v Amazónii. Budete mať príležitosť loviť pirane, počúvať zvuky vtákov (macaw a cacique) alebo sa pokúsiť uvidieť anakondu spiacu na konári stromu. Po večeri vás čaká ešte jedna exkurzia, a to hľadanie červeného odlesku očí a kajmanov, ktorí oddychujú v močiaroch a okolitých riekach.

8. deň – Lago Agrio – Quito (r)
Po raňajkách nasleduje odvoz do mestečka Lago Agrio. Dnešný deň je v znamení transferu. Minibusom sa presuniete späť do Quita, kde je zabezpečený nocľah.

9. deň – Galapágy (r)
Ráno vás odvezieme na letisko. Nasleduje krátky leto na Galapágy. Po prílete na Baltru musí každý pasažier zaplatiť poplatok za vstup do národného parku Galapágy 100 USD. Nasleduje transfer do Puerta Ayora. Napriek tomu, že väčšina návštevníkov prichádza na Galapágy obdivovať prírodné krásy, oplatí sa uvidieť Výskumnú základňu Charlesa Darwina, ktorý sa inšpiroval miestnymi trinástimi druhmi piniek k vzniku svojej evolučnej teórie o vývoji druhov. Zoznámite sa tu napríklad s rozmnožovaním a chovom ohrozených korytnačiek. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

10. deň – Galapágy (r)
Dnes navštívite slávny Muro de Las Lagrimas, stenu z obrovských lávových kameňov, ktorú postavili väzni a trestanci, v minulosti označovanú ako trestanecká kolónia. Prejdete sa po chodníku plnom prírody a histórie a dozviete sa viac o chove a rozmnožovaní korytnačiek. Budete môcť pozorovať kolónie leguánov, tučniakov a tuleňov. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

11. deň – Galapágy (r, o)
Celodenný výlet na jeden z okolitých ostrovov (Bartolome, Sanata Fe Plazas alebo North Seymour). Plavba loďou zahŕňa i obed. Čaká vás exkurzia po ostrove a šnorchlovanie. Poobede nasleduje návrat do Puerta Ayora. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

 

12. deň – Galapágy – odlet (r)
Po raňajkách vás čaká odvoz na letisko pre váš let späť do Guayaquil. Po prílete vás bude čakať sprievodca, ktorý vás odprevadí do hotela. Zvyšok dňa voľný program. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

13. deň – Guayaquil – odlet (r)
Dnes je na programe transfer na letisko v Guayaquil. Potom pokračujete v ceste podľa vašich medzinárodných leteniek.

14. deň – prílet Praha / Viedeň
Prílet do Prahy alebo Viedne. Koniec programu.

 • spiatočnú medzinárodné letenku
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • program na Galapágoch podľa itinerára
 • program s plnou penziou v Amazónii v rámci Samona Lodge
 • ubytovanie v moteloch so skvelým servisom, privátnym soc. zariadením
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • služby anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • nonstop asistenčné služby v Ekvádore v českom jazyku
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • osobné poistenie
 • poplatok za vstup do Národného parku Galapágy v sume 100 USD
 • turistická karta INGALA v sume 20 USD
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné poistenie / cestovné poistenie s poistením storna zájazdu
 • vylepšenie na 4* hotel v Quitu
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe vybraného termínu, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Pre vnútroštátne lety je prípustná hmotnosť batožiny do 15 kg.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Ekvádor
To najlepšie z Ekvádora a Galapág
Poznávací
Galapágy
Ekonomická jachta New Flamingo
Poznávací
Ekvádor & Galapágy
Cesta za tradíciami Ekvádora