Dobrodružstvo v Argentíne

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
SPRIEVODCA
od 2569 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 13
Poznávací

celoročne

Buenos Aires, El Calafate, Patagonie, Perito Moreno, Upsala, vodopády Iguazú – argentínska a brazílska strana

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • zájazd môže byť upravený na mieru podľa vašich predstáv
 • komfortné presuny lokálnymi letmi
 • zájazd zahŕňa najlepšie lokality v Argentíne

POPIS ZÁJAZDU

Argentína udivuje nielen svojím bohatstvom prírodných krás od dažďových pralesov, k jazerám, vodopádom, ľadovcom a horám, ale aj svojimi čarovnými mestami, ktoré pulzujú energiou 24 hodín denne. Žijú tu ľudia rôznych kultúr, ktorých charakteristickým znakom je veľké priateľstvo. Poďte s nami spoznávať túto čarovnú krajinu divokej prírody a vášnivých obyvateľov, ktorá zaujme milovníkov histórie, ale aj krásnej prírody. To všetko nájdete v zájazde Dobrodružstvo v Argentíne.

POPTAT ZÁJEZD

1. deň – Odlet z Európy do Južnej Ameriky
Odlet z Prahy alebo Viedne do Buenos Aires. Večerný prílet do Buenos Aires v prvý deň alebo na druhý deň v závislosti od vášho letu. Po prílete vás vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca a odprevadí vás do hotela.

2. deň – Buenos Aires (r)
Po raňajkách sa môžete vydať na prehliadku tohto úžasného mesta kypriaceho životom (cca 3 hodiny). V tejto metropole známej ako “Paríž Južnej Ameriky”, navštívite srdce mesta, námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniálnou radnicou. Odtiaľ potom budete pokračovať autobusom cez San Telmo (štvrť tanga) do La Bocy, známej svojimi farebnými, malebnými domami. Pokračujete do štvrte Puerto Madero, kde nájdete úžasné reštaurácie. Ďalej vás zavedieme k jednej z najznámejších atrakcií tohto mesta – Obelisku. Na záver navštívite noblesnú štvrť Recoleta vo francúzskom štýle a známy cintorín, kde je pochovaná aj Evita Perón. Celodenný výlet zavŕšite návštevou Palermo Chico, kde vás určite nadchnú domy postavené v aristokratickom štýle. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

3.-4. deň – Buenos Aires (r)
Voľba programu podľa vášho výberu. Môžete objavovať Buenos Aires, zaplatiť si hodiny tanga alebo ochutnávať tie najlepšie delikatesy v miestnych reštauráciách. Alternatívne vám radi zabezpečíme program. Môžete sa vydať na celodenný výlet do Fiesta Gaucha vrátane BBQ obeda. Argentína je krajinou pastierov dobytky a stád. V Argentíne sa chová takmer dvakrát toľko dobytka, ako v nej žije obyvateľov. Máte jedinečnú príležitosť navštíviť v pampe jednu z fariem, bližšie spoznať život na nich, pozorovať kone a odvážnejší sa potom môžu zviesť na koni alebo v koči. Za zvuku tradičnej hudby a tanci vám naservírujú obed z niekoľkých druhov mäsa. Po tomto oddychovom dni na ranči môžete prežiť vášnivý večer v rytme tanga, pretože práve Buenos Aires je jeho kolískou. Odporúčame vám aj výlet na lodi – Tigre tour. Asi po hodine cesty po luxusnej prímestskej časti Olivos, Martinez a San Isidro dorazíte na okraj obrovskej delty rieky Paraná, ktorá je dlhá viac než štyri tisíc kilometrov a plochou povodia približne štyri milióny km2 je po Amazonke najväčším a najvodnatejším veľtokom Južnej Ameriky. Nalodíte sa na miestnu typickú riečnu loď a budete sa plaviť kanálmi a prúdmi medzi množstvom ostrovčekov (viac v sekcii za príplatok). Nocľah je zabezpečený v hoteli.

5. deň – Buenos Aires, El Calafate (r)
Po raňajkách bude nasledovať transfer z hotela na miestne letisko a let do El Calafate, kde vás opäť privíta miestny sprievodca, ktorý vás zavezie do hotela. Zvyšok dňa si môžete užívať podľa vlastného uváženia. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

6. deň – El Calafate (r)
Po raňajkách, formou bufetu, sa vydáte na celodennú exkurziu na známy ľadovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Tento ľadovec je jeden z mála na svete, ktorý v súčasnosti stále rastie. Ocitnete sa takmer na dosah 60-80 m majestátnej ľadovej steny, kde priezračne modré jazero ostro kontrastuje so zasneženými vrcholkami Ánd. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

7. deň – El Calafate (r)
Dnes vás čaká ďalší voľný deň, ktorý odporúčame stráviť na výletnej lodi k ľadovcom Upsala & Oneli (viď. sekcia za príplatok). Autobusom vás zavezieme do Puberto Bandera, kde sa nalodíte a zamierite k najväčšiemu miestnemu ľadovcu Upsala, 50 km dlhému a 9 km širokému, ktorý zasahuje až 300 m pod vodnú hladinu. Môžete obdivovať farby ľadovcov, ktoré sa menia od snehovo bielej cez tyrkysovú až po zafírovo modrú. Budete počuť chrúpať ľad a možno zblízka uvidíte kusy ľadu, ktorý bude odpadávať do jazera. Exkurzia trvá 12 hodí. Potom vás autobus odvezie späť do hotela. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

8. deň – El Calafate, vodopády Iguazú (r)
Okrem raňajok vás čaká transfer na letisko a let cez Buenos Aires do Iguazú, kde vás opäť vyzdvihne anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý vás zavezie do hotela. Zvyšok dňa môžete využiť podľa vlastných predstáv. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

9. deň – Vodopády Iguazú (r)
Po raňajkách vás zoberieme na celodennú prehliadku argentínskej strany vodopádov. Iguazú prestavujú najväčší systém vodopádov na Zemi. Sú 2,7 km široké a tečú cez 274 kaskád. Okrem ich veľkosti vás určite uchváti neskutočná nedotknutosť okolitej prírody. Po turistických chodníkoch vystúpite pralesom k vodopádom, ktoré budete mať doslova na dosah ruky a neustále vás budú prekvapovať nečakané výhľady. Priblížite sa aj k najbúrlivejšej časti vodopádov, ktorá sa volá Diablove hrdlo. Mierny závan vetra prináša od vodopádov neustálu sprchu, ktorú však v horúcich dňoch oceníte, ako príjemné osvieženie. Vodopády Iguazú predstavujú nezabudnuteľný zážitok pre oči a uši. Po tomto úchvatnom výlete nasleduje opäť presun k ubytovaniu. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

10. deň – Vodopády Iguazú (r)
Dnes vás čaká exkurzia na brazílsku stranu vodopádov, ktorá je od argentínskej strany odlišná a stojí za to, užiť si vodopády aj z tejto strany. Okrem sledovania „veľkej vody“, je tu zaujímavá subtropická fauna a flóra. Veľkým dobrodruhom môžeme vybaviť nezabudnuteľný výlet člnom priamo pod vodopády, kde sa v obrovskom hluku triešti voda o hladinu. Môžeme vám sľúbiť, že po tomto zážitku nezostane na vás suchá ani nitka. Nocľah je zabezpečený v hoteli.

11. deň – Iguazú – Buenos Aires (r)
Po raňajkách odvoz z hotela na letisko a let späť do Buenos Aires. Po prílete vás odvezieme do hotela, kde máte zabezpečený nocľah.

12. deň – Odlet z Buenos Aires (r)
Po raňajkách nasleduje transfer z hotela na letisko a let späť do Európy.

13. deň – Prílet späť do Európy
Prílet do Viedne alebo Prahy. Koniec programu.

 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • spiatočné medzinárodné letenky
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • ubytovanie v hoteloch/moteloch – izba s privátnou kúpeľňou a raňajkami
 • raňajky, obed, večera podľa itinerára
 • vstupenky do miest podľa itinerára
 • výlety podľa programu
 • nonstop asistenčné služby v Argentíne
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • vstup do Národného parku Iguazú na brazílskej strane – platí sa na mieste
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • lokálne letiskové poplatky (v prípade, že ju miestne úrady vyžadujú)
 • strava a výlety, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • Buenos Aires City Tax (od 1.3.2020 turisti staršie 12 rokov platia daň vo výške 0,5-1,5 USD na noc podľa typu hotela)
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4*a 5* hoteloch s raňajkami
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • cestovné poistenie v dvoch variantoch: klasické cestovné postenie / cestovný poistenie s poistením storna zájazdu
 • celodenný výlet do Fiesta gaucha s obedom neďaleko Buenos Aires
 • výlet loďou – Tigre Tour 
 • večerná Tango show v Buenos Aires – ODPORÚČAME!
 • výlet k ľadovcom Upsala & Oneli v El Calafate – výlet loďou 
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže meniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu USD.
 • V prípade prestupu v USA je potrebné vybaviť si povolenie ESTA.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Pre vnútroštátne lety je povolená hmotnosť batožiny do 15 kg.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Čile
To najlepšie z Chile
Poznávací
Okruhy J. A.
Soukromý: Z Brazílie do Argentíny individuálne / CZ sprievodca
Poznávací
Okruhy J. A.
Patagónia Expres